Past Officers

Master
Travis Hartwell
2016 - 2017
Douglas W. Macomber
2015 - 2016
Douglas W. Macomber
2015 - 2016
Randolph J. Miritello II
2014 - 2015
Alex Brannan
2013 - 2014
Bruce L. Van Buren
2012 - 2013
Richard S. Transue
2011 - 2012
Douglas W. Macomber
2010 - 2011
Randolph J. Miritello II
2009 - 2010
Charles L. Lowe
2008 - 2009
Alex Brannan
2007 - 2008
Robert A. Miller, Sr.
2007
Richard A. Havens
2003 - 2004
Jorge L. Ortega
2001 - 2003
Asa C. Allison Jr
1999 - 2001
Keith Preston
1998 - 1999
Paul T. Henry Sr
1995 - 1998
Cecil M. Baker Jr
1994 - 1995
Francis Hinkley
1993 - 1994
Ferris T. Middlemast
1993 - 2001
George C. Dolezel
1992 - 1996
Paul T. Henry Sr
1992 - 2001
Everett F. Jester
1991 - 2001
John R. Smith
1990 - 2001
Keith Preston
1989 - 1990
Donald O. Fredenburg Sr
1989 - 2001
Brent A. Hickein
1988 - 2001
Howard A. Stapley Jr
1972 - 1973
Landin I. Van Buren
1960 - 1961
Senior Warden
Travis Hartwell
2017 - 2018
Rick Ranc
2016 - 2017
Travis Hartwell
2015 - 2016
Travis Hartwell
2015 - 2016
Douglas W. Macomber
2014 - 2015
Randolph J. Miritello II
2013 - 2014
Douglas W. Macomber
2012 - 2013
Bruce L. Van Buren
2011 - 2012
Richard S. Transue
2010 - 2011
Douglas W. Macomber
2009 - 2010
Randolph J. Miritello II
2008 - 2009
Charles L. Lowe
2007 - 2008
Alex Brannan
2007
Jorge L. Ortega
2003 - 2004
Richard A. Havens
2002 - 2003
Asa C. Allison Jr
2001 - 2002
Keith Preston
1999 - 2001
Asa C. Allison Jr
1998 - 1999
Keith Preston
1997 - 1998
Everett F. Jester
1995 - 1997
Eugene Baker
1994 - 1995
Paul G. Terry
1993 - 1996
Cecil M. Baker Jr
1993 - 1994
Francis Hinkley
1993 - 2001
Keith Preston
1992 - 2001
Ferris T. Middlemast
1992 - 2001
Paul T. Henry Sr
1991 - 2001
Everett F. Jester
1990 - 2001
George C. Dolezel
1989 - 1991
John R. Smith
1989 - 2001
Donald O. Fredenburg Sr
1988 - 2001
Junior Warden
Ronald Wood, Jr.
2017 - 2018
Ron Ranc
2016 - 2017
Rick Ranc
2015 - 2016
Rick Ranc
2015 - 2016
Travis Hartwell
2014 - 2015
John R. Smith
2013 - 2014
Edward Fernley
2012 - 2013
Todd D. Ellis
2011 - 2012
Robert C. Frutiger Jr
2010 - 2011
Richard S. Transue
2009 - 2010
Douglas W. Macomber
2008 - 2009
Randolph J. Miritello II
2007 - 2008
Charles L. Lowe
2007
George Sydlar Sr
2003 - 2004
Keith Preston
2002 - 2003
Richard A. Havens
2001 - 2002
Jorge L. Ortega
2000 - 2001
Dudley B. Morgan
1997 - 2000
Keith Preston
1995 - 1996
Keith Preston
1994 - 1997
Ferris T. Middlemast
1993 - 1994
Landin I. Van Buren
1993 - 1994
Francis Hinkley
1992 - 2001
Herbert B. Froh
1991 - 2001
Keith Preston
1991 - 2001
Paul T. Henry Sr
1990 - 2001
Everett F. Jester
1989 - 2001
John R. Smith
1988 - 2001
Treasurer
Dominic P. Parlato
2010 - 2017
Dominic P. Parlato
2007 - 2010
Landin I. Van Buren
2007
James C. Magee
1995 - 1996
Landin I. Van Buren
1994 - 2004
Bruce A. Smith
1993 - 1994
Harold R. Heiple
1988 - 1993
Secretary
Bruce L. Van Buren
2013 - 2017
Alex Brannan
2012 - 2013
Edward S. Newsham
2007 - 2012
Donald O. Fredenburg Sr
1993 - 2004
Dudley B. Morgan
1989 - 1996
Edward S. Newsham
1982 - 1992
Senior Deacon
Mikhail K. Pentaris
2017 - 2018
Ronald Wood, Jr.
2016 - 2017
Ron Ranc
2015 - 2016
Ron Ranc
2015 - 2016
Rick Ranc
2014 - 2015
Dmitriy Litvinenko
2013 - 2014
Travis Hartwell
2012 - 2013
Edward Fernley
2011 - 2012
Todd D. Ellis
2010 - 2011
Junior Deacon
Douglas W. Macomber
2018
Jason Loveland
2017 - 2018
Mikhail K. Pentaris
2016 - 2017
Ronald Wood, Jr.
2015 - 2016
Ronald Wood, Jr.
2015 - 2016
Ron Ranc
2014 - 2015
Rick Ranc
2013 - 2014
Jason Loveland
2012 - 2013
Robert A. Lent
2011 - 2012
Erik A. Miller
2010 - 2011
Lodge Brotherhood Fund Chairman
Travis Hartwell
2017 - 2018
Richard S. Transue
2014 - 2015
Edward S. Newsham
2012
Todd D. Ellis
2010 - 2012
Scott F. Transue
2007 - 2012
Richard S. Transue
2007 - 2012
Trustee
David F. Stoy
2012 - 2015
Richard P. Thomas
2010 - 2014
John R. Smith
2010 - 2012
District Deputy Grand Master
Landin I. Van Buren
1994 - 1996